RAPPORT > é-Facture entrante

Il n`y a pas de contenu d`aide disponible dans votre langue, affichage du contenu Türkçe (TR).

e-Fatura mükellefleri kullanır. e-Fatura kullanımına başlandığında "entegratör" GİB'de bir "e-fatura postası" hesabı oluşturur. Bir e-Fatura mükellefi başka bir e-Fatura mükellefine fatura kestiğinde fatura, bu "e-Fatura posta kutusuna" otomatik olarak gönderilir. Başkası tarafında kesilen e-Faturalarda bu sayfada listelenir.

Günlük, aylık, yıllık ya da istenilen tarih aralığındaki gelen e-Fatura listesi alınabilir. Alıcı bölümünde(Şubeler) faturayı alan kurum listelenir. Fatura durumuna göre, Tip, Senaryo ve Faturayı Kesen bölümlerine göre gelen e-Fatura rapor alınabilir.

Listedeki fatura numarasına tıklanınca fatura ayrıntıları görüntülenir. Gelen ticari e-Fatura düğmesi ile onaylanır/kabul edilir, düğmesi ile reddedilir. Reddedilen fatura, faturayı kesen kurum tarafında iptal edilmiş sayılır. Ticari e-Faturaların cevaplanma süresi 8 gündür. 8 gün içerisinde cevaplanmayan faturalar otomatik kabul edilmiş sayılır. düğmesi ile fatura yazdırılır. Raporda bir önceki sayfaya dönmek için düğmesi kullanılır.

Dr.DENTES gün sonunda gelen e-Faturaları kontrol eder. e-Fatura kredisi var ise kesilen faturaları listeye alır. Alınan her bir e-fatura 1 adet e-Fatura kredisi tüketir. Dikkat!, En fazla krediniz kadar gelen e-Fatura GİB'den çekilerek fatura listesine eklenir. Kullanıcıya e-posta ve Dr.DENTES uyarısı olarak kaç adet e-Faturanın kredi tükendiği için alınamadığı bilgisi verilir.

 Raporla: Kıstaslar ayarlandıktan sonra listeleme yapar.

Yazdır: e-Fatura listesini yazdırır.

İndir: e-Fatura listesini cihazınıza indirir.

Temel e-Fatura Nedir?
Temel e-Fatura, faturanın göndericiden alıcıya ulaşmasını amaçlayan e-Faturadır. Fatura alıcısı, faturayı otomatik kabul etmiş sayılır. Alıcılar temel e-Faturaları reddedemez.

Ticari e-Fatura nedir?
Ticari e-Faturada faturayı alan kişi, kabul veya red etme hakkına sahiptir. E-faturayı yollayan taraf, alıcıdan bu yönde bir cevap bekler. 8 gün içinde cevaplanmayan ticari e-Faturalar kabul edilmiş sayılır.

Les articles de ce site ne peuvent pas être cités ou copiés sans autorisation et sans référence.

Nous utilisons des cookies pour améliorer l`expérience utilisateur, analyser l`utilisation du site et aider dans nos efforts de marketing. En continuant à naviguer sur notre site ou en fermant cette bannière, vous reconnaissez avoir lu et accepté notre Politique de Cookies.
Whatsapp