EXPENSE > Expense

Turkish (TR) help content is display because there is no help content in the language you are using.

Aldığımız Mal/Hizmet

Yeni alınan mal veya hizmet kaydı () açılır. Kırmızı alanlar doldurulmadan yeni kayıt yapılamaz. Alınan mal veya hizmet istenirse Hasta Kartı veya Dişhekimi ile eşleştirilebilir. İş Türü varsayılan olarak "Diğer" seçili gelir. Eğer Protez-Kron-İskelet-Tamir-Ortodonti-Gece Plağından biri seçilirse Hasta Kartı ve Dişhekimi seçimi zorunlu olur. Bu iş türleri ile laboratuvar işleri daha detaylı kayıt ve takip edilebilir. Başvuru alanında hastanın geldiği tarihler listelenir. Bu liste, ilgili hastanın Diyagnoz, Planlama ve Tedavi kayıtlarından oluşur. İşin Detayı, RPT Sebebi, Üye Sayısı, Ayak Sayısı, Gövde Sayısı yazılabilir, Kaşık Türü, Renk ve Diş Boyutu seçilebilir. İş Aşaması ile işin aşamaları tarihi ile birlikte kayıt edilebilir.

Vade Tarihi: Alınan mal veya hizmetin ödeme tarihidir. Seçilen tarih bir haftadan ileri ise altta " Bana hatırlat" ibaresi çıkar. " Bana hatırlat" işaretlenirse ödeme tarihinden 7 gün önce Dr.DENTES sizi uyarır.

Ödendi: Alınan mal veya hizmet kayıt edilirken Ödendi işaretlenirse Ödediğimiz bölümüne aynı "Tutar" ve "Açıklama"da, "Nakit" ödeme tipinde kayıt eklenir.

Aldığımız Mal/Hizmet listesinde bir satır tıklanarak ilgili kayıtta değişiklik yapılabilir () veya o kayıt silinebilir ().

Ödediğimiz

Yeni ödeme girişi () yapılır. Ödeme girişinde de kırmızı alanların doldurulması zorunludur. Yapılan ödemeler Dişhekimi ile eşleştirilebilir.

Ödeme Tipi "İade" seçildiğinde Tutar'a yazılan değer Ödediğimiz'e eksi (-) olarak kaydedilir.

Ödeme Tipi "Havale" seçildiğinde Banka Masrafı alanı açılır ve havale ücreti girilir. Banka masrafı ödemeyi etkilemez. RAPOR > Defter sayfasının "Ödediğimiz" bölümünde banka masrafları alınan listeye göre en üstte toplam olarak gösterilir.

Ödemede indirim yapıldıysa Yeni (Ödediğimiz) penceresinde "İndirim" seçeneği işaretlenir ve açılan kutuya miktar girilir. İndirim kaydı "Aldığımız Mal/Hizmet" bölümünde kırmızı renkli İndirim açıklamasıyla gösterilir.

Ödediğimiz listesinden bir satır seçilerek değişiklik yapılabilir () veya o kayıt silinebilir ().

İlgili aramalar: para alma, hatırlatma, para, uyarılar, sisteme ödeme, ödeme hatırlatma, tahsilat

The articles on this site cannot be quoted or copied without permission and without reference.

We use cookies to enhance user experience, analyze site usage and assist in our marketing efforts. By continuing to browse our site or closing this banner, you acknowledge that you have read and agree to our Cookie Policy.
Whatsapp